Darmowa dostawa od 1 000,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stymulatory tkankowe czy wypełniacze?

2022-05-26
Stymulatory tkankowe czy wypełniacze?

Medycyna estetyczna rozwija się tak szybko, że praktycznie co roku powstają nowe technologie i propozycje zabiegów, które muszą sprostać oczekiwaniom szerokiego grona zainteresowanych. Z tego powodu coraz częściej pojawiają się dylematy, która propozycja z tak bogatej oferty będzie najlepsza akurat dla Ciebie. Na szczęście jako specjaliści spieszymy Ci z pomocą i mamy nadzieję ułatwić tę niełatwą decyzję. Jeżeli wahasz się, co wybrać: stymulatory tkankowe, czy wypełniacze - poniższe porównanie dostarczy Ci niezbędną wiedzę.

Wypełniacze - czym są i jak działają?

Wypełniacze zmarszczek to wstrzykiwane pod skórę preparaty zawierające kwas hialuronowy. Działają one wiążąc wodę w organizmie i dzięki temu modyfikują kształt skóry. Skład preparatów do iniekcji jest zgodny biologicznie z ciałem człowieka i ulega pełnemu rozkładowi, dlatego zmiany są odwracalne - co może być zarówno plusem, jak i minusem (w zależności od Twoich oczekiwań). Po upływie czasu działania kwas hialuronowy ulega rozpadowi i w miejscu iniekcji pozostaje woda, dzięki czemu tkanki są dodatkowo nawilżone, nawet kiedy skóra wraca do poprzedniego wyglądu.

Jeżeli zastanawiasz się, kiedy i na jak długo zobaczysz różnicę, w przypadku wypełniaczy zmarszczek efekty są natychmiastowe i trwają od 6 miesięcy do nawet roku. Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu - dokładniejsze efekty oszacować może dla Ciebie specjalista podczas indywidualnej konsultacji. Po zabiegu skóra w miejscu iniekcji może być wygładzona (w przypadku zmarszczek) lub ukształtowana w nowy sposób (np. przy wypełnieniu ust czy policzków).

Stymulatory tkankowe - co to? Na czym polega ich fenomen?

Stymulatory tkankowe to preparaty, których używa się w celu odbudowy struktury skóry. Stymulują one produkcję ważnych elementów budulcowych takich, jak kolagen, czy elastyna. Jak działają stymulatory tkankowe? Przede wszystkim długotrwale zwiększają produkcję nowych komórek skóry, kolagenu i elastyny, czyli najważniejszych struktur odpowiedzialnych za młody wygląd skóry. Po zabiegu cera jest jędrna, gęsta, o wyrównanym kolorycie. W przypadku stymulatorów tkankowych efekty po samym zabiegu są widoczne tylko częściowo - największa zmiana będzie możliwa do zaobserwowania, kiedy pobudzona skóra zacznie pracować i sama naturalnie uwolni wszystkie swoje atuty. W niektórych przypadkach, jeżeli skóra potrzebuje więcej odżywienia, może zaistnieć konieczność powtórzenia zabiegu w odstępie kilku tygodni, aby uzyskać wymarzony efekt.

Biostymulatory tkankowe - co to za zabieg?

Biostymulatory tkankowe to inna nazwa tego samego zabiegu - wprowadzanie metodą iniekcji odpowiednich preparatów pod skórę. Nazwa “bio” nawiązuje do naturalnego składu użytych środków oraz do samej zasady działania - pobudza się naturalne procesy naprawcze i powołuje na niezawodne procesy biologiczne. Końcowy wygląd jest dzięki temu w stu procentach naturalny.

Który zabieg wybrać?

Różnica w obu zabiegach polega na szybkości i trwałości efektów oraz mechanizmie działania. Zobacz szybkie porównanie obu i zastanów się, który sposób bardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom, a jeżeli wciąż się wahasz - spotkaj się ze specjalistą, który pomoże zaplanować działania pod Twoje indywidualne potrzeby.

Przebieg zabiegu

Oba zabiegi polegają na nakłuwaniu skóry specjalną igłą, a po zabiegu można wykonywać codzienne czynności (możliwa jest jedynie lekka opuchlizna czy siniaki).

Trwałość efektów

Wypełniacze dają efekt na około 6-12 miesięcy po jednej wizycie, stymulatory tkankowe często potrzebują serii zabiegów, ale po niej efekt utrzymuje się około 12-16 miesięcy (zależy od konkretnego preparatu) i można wykonać pojedyncze zabiegi przypominające.

Mechanizm działania

Wypełniacze polegają na wprowadzeniu i utrzymywaniu się pod skórą kwasu hialuronowego, natomiast stymulatory same nie zmieniają wyglądu skóry, ale pobudzają jej struktury do przebudowy i odmłodzenia, dając naturalne efekty.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 34 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-01
Świetny sklep internetowy
2023-02-06
Szybka realizacja oraz dostawa Produkt 10/10
pixel